Всім тим, хто любить смачно поїсти, радимо купити глиняні з товстими стінками обливні горщики. Вони ємні, мають щільні кришечки і страви готуються, зберігаючи всі мікроелементи і вітаміни. А все тому, що їжа в них не вариться і смажиться, а повільно нагрівається, нудиться. Смак … Їжа в горщиках м'яка, вишукана, що зберігає все благородство старовинної російської кухні!
Три фунти пісної вирізки яловичини нарізати проти волокон на три рівні частини. Дві великі головки цибулі очистити від лушпиння та тонко, дрібно порізати. Цибулю пересипати в горщик, зверху покласти м'ясо. Всипати кілька горошинок запашного перцю, покласти листочок лавра.
Духову шафу нагріти до двохсот двадцяти градусів. Вставити грати, а її горщики. Води вливати не варто, та й солити також! Томити, час: три години. Цього часу цілком вистачить для того, щоб вийшло дуже ніжне м'ясо, що плаває в цибульно-м'ясному наварі.
Готуємо соус для вирізки:
У суху сковорідку всипати трохи пшеничного борошна, енергійно помішувати і смажити на помірному вогнику, поки вона не стане світло-коричневою і не пустить аромат горіха. Влити пару склянок жирної та густої сметани. Розпустити. Додати три ложки столових російської гірчиці. Рясно присмажити вміст сковорідки порошком імбиру сухим майораном. Додати три подрібнені зубочки часнику. Перемішати. Вимкнути вогонь.
Вийняти з духовки горщик з м'ясом, полити гарячим соусом. Трохи присипати сіллю. Готово.
Порада:
- Якщо горщик знову поставити в духовку, і потім ще тридцять хвилин, то буде зовсім інша страва - «Спеке по-купецьки». Гордість будь-якого ресторану!
- На гарнір подається розсипчаста гречка.
- У такий же спосіб можна готувати і будь-яке інше м'ясо: птицю, кролика, свинину, дичину.
- Якщо готується риба, то так: філе залити сумішшю (збити молоко з яйцями), посипати подрібненою свіжою зеленню кропу (половина склянки). Поставити наповнений горщик у духовку, помірно розігріту і томити, тридцять хвилин. Вийде дуже ніжна рибка, як хмарка.
- Готувати в горщик - простіше нікуди! Просто закласти компоненти, поставити в духовку і більше нічого не робити! Головне, не ставити горщики на відкритий вогонь – вони тріснуть.